• Organize Sanayi Bölgesi. 1. Cad. No:12 Merkez/GİRESUN | Gürsel Mahallesi Aktaş Sokak No.1 Kat.3 Kağıthane/istanbul
  • 0 (454) 222-1444
Hakkımızda

Hakkımızda

Dokuma kumaştan hazır giyim imalatında  sektörünün önde gelen firması olan GİTEKS KONFEKSİYON SAN. ve TİC. A.Ş. Türkiye’nin en hızla gelişen, inovatif, yüksek üretkenliğe ve kaliteye sahip, bay-bayan hazır giyim üretim merkezine dönüşmüş olup başta Orka Holding’in global markaları Damat,  Tween,  D’S Damat,  TWN  olmak üzere birçok ünlü markanın ana üreticisi konumuna gelmiştir.

 Konfeksiyon ve hazır giyim sektörlerinde, uzun yıllara dayanan tecrübeye sahip Orka Group’ unda aralarında bulunduğu  kurucu ortaklar, 2004 yılında merkezi İstanbul olmak üzere, üretim hizmetlerinin tamamını Giresun’ da devam ettirmek amacıyla yatırıma başlamıştır.

Buna göre;

2004 Yılında ilk olarak 1.500 adet/gün kapasiteye sahip gömlek fabrikası yatırımı tamamlandı ve üretime start verildi.

2005 Yılında gömlek üretim kapasitesini arttırmak adına  yatırıma devam edildi ve  günlük 2.500 adet/gün üretim adetlerine ulaşıldı.

2006 Yılında 350 adet/gün takım elbise, 300 adet/gün pantolon üretim kapasitesi için gerekli yatırım yapıldı ve üretime start verildi.

2008 yılında üretim kapasite artışı yeni yatırımlarla devam ederek  650 adet/gün takım elbise, 500 adet / gün pantolon üretilebilecek alt yapı oluşturuldu ve istihdam sayısı 550 kişiye ulaştı. 

2014 yılında ikinci Fabrika yatırımı tamamlandı ve bugün toplam;

-800 aşkın deneyimli personelle,

-700 adet son teknoloji makinaya,

-20.000m2 üretim alanına ve

-günde 4000 adet gömlek, 1000 adet ceket, 850 adet pantolon, 200 adet yelek üretim hacmine sahip uluslararası standartlarda faaliyet gösteren bir firma haline gelmiştir.

Giteks Konfeksiyon A.Ş, müşterilerinin talepleriyle birlikte en az o kadar önemli olan tasarım, teknik çözümler, geniş ürün ve kumaş koleksiyonu hizmetleriyle yüksek müşteri memnuniyetini yakalamıştır. Orka Holding(Damat/Tween/D’S Damat ve TWN) danışmanlığında ve ünlü tasarımcılar eşliğinde, alanında uzman, yaratıcı, yeniliklere ve gelişime açık, iç ve dış piyasalardaki müşterilerimizin ihtiyaçlarına hızlı çözüm üretebilme kabiliyetine sahip bir kadrosu vardır.

Modelhane departmanımız tarafından hazırlanan en son koleksiyonlarımızı dünyanın çeşitli bölgelerindeki uluslararası düzeyde düzenlenen Kumaş ve Moda fuarlarına katılarak müşterilerimizin beğenisine sunmaktayız.

Müşteri memnuniyetini ve her aşamada sürdürülebilir bir kaliteyi kendisine ilke edinen Giteks Konfeksiyon A.Ş. üretimin bütün aşamalarında kaliteden ödün vermeden GİTEKS KALİTESİNİ güvence altına almıştır. Müşterilerine uluslararası standartlarda hizmet verebilmek için en son teknoloji ile donatılmış Hammadde/Mamül Depoları, Fiziksel Test Laboratuvarı, Modelhane, Kesimhane,  Dikimhane, Ütü/Pres, Paketleme, Yıkama, Nakış, Kalite Güvence ve Ar-ge departmanlarına sahiptir.

Giteks Konfeksiyon A.Ş. nin tüm departmanları verimlilik raporlama süreci, planlama takip süreci, model zaman yönetimi, etüt uygulamaları, iş gücü planlama, saatlik adet takip süreci, operatör performans takibi, yetkinlik geliştirme gibi olmazsa olmaz süreç ve kurallar doğrultusunda yürütülmektedir.

 Giteks Konfeksiyon A.Ş. önce ”İşçi Sağlığı  ve Güvenliği, Çevre Sağlığı, Yaptığımız İşi Tek Seferde Doğru ve Kaliteli Yapalım” mantığını esas almaktadır. Ürün, süreç, sistem ve hizmetlerimizin, her türlü ulusal ve uluslararası standarda, mevzuata ya da müşterilerimiz tarafından belirlenen standartlara uygun olduğu  SGS  tarafından belgelendirilmiştir.

Giteks Konfeksiyon A.Ş. olarak önümüzdeki her geçen gün sektörümüze yenilikler katarak, çevreye zarar vermeyen, doğayla barışık ve insan sağlığını önde tutan ürünler üretmeye devam edeceğiz.